Úvod > Obec > Lánský zpravodaj > 2006 > Říjen 2006

Říjen 2006

Zprávy z obecního úřadu

V říjnu slaví významné životní jubileum
70 let   pan Václav Kopecký, Lány a
85 let   paní Jiřina Stará, Kozojedy.

Usedlost Lány č.p. 21

Usedlost Lány č.p. 21 získali dle odevzdací listiny z 21. listopadu 1876 a dle postupní smlouvy manželé Václav a Anna Tatíčkovi. Svatební a postupní smlouvou z 24. ledna 1911 vlastnili tuto usedlost manželé František Tatíček a Františka Tatíčková, rozená Jirásková z Lánů č.p. 42. Podle notářského spisu a výměru Okresního úřadu v Chrudimi z roku 1942 nabyli právo vlastnické na tuto usedlost Josef a Božena Tatíčkovi. V roce 1988 po smrti Josefa Tatíčka se stala jedinou majitelkou nemovitosti paní Božena Tatíčková, která žije od roku 2005 v domově důchodců v Heřmanově Městci.

Dům Lány č.p. 21 z roku 2006

Hasičská soutěž družstev o pohár starosty obce Morašice

V sobotu 7.10.2006 se na hřišti v Morašicích konala hasičská soutěž v útoku na dva proudy o pohár starosty obce Morašice p. Ševčíka a ligová soutěž. Bojů o pohár se účastnilo dvacet osm hasičských družstev v mužské kategorii a osm družstev v ženské kategorii. Sbor dobrovolných hasičů Lány do soutěže nasadil družstvo ve složení: Vlasta Sadílková, Jiří Sadílek, Zdeněk Nosek, Milan Komárek, Petr Kořán, Radek Doležal a Petr Nägele.

Soutěž byla zahájena slavnostním nástupem soutěžících hasičských družstev a krátkým projevem starosty obce Morašice p. Ševčíka a starosty sboru dobrovolných hasičů Morašice p. Roztočila. Soutěž přijel podpořit kandidát do senátu České republiky, pan  JUDr. Petr Pithart.

Útoky družstev probíhaly v pořadí, které si vylosovali velitelé jednotlivých sborů při slavnostním nástupu. Soutěžnímu klání přihlíželo za pěkného slunečného počasí početné obecenstvo ze zúčastněných měst a obcí. Vítězným družstvům byly slavnostně předány poháry a věcné ceny.

Výsledky soutěží:

• Ligová soutěž – vyhrálo družstvo ze Seče
  • Soutěž o pohár starosty obce  - vyhrálo družstvo z obce Perálec,
  • družstvo z Lánů skončilo na 21. místě.

Nástup družstev

Slavnostní nástup