Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Lánský zpravodaj > 2008 > Březen 2008

Březen 2008

 

Valná hromada Českého svazu chovatelů ZO Lány

 

V pátek 22. února 2008 se od 18.00 hod. konala v Hostinci u Endrychů Valná hromada sdružení chovatelů Lány, kterou úvodním slovem zahájil předseda sdružení Bohuslav Novotný. Přivítal přítomné členy a hosty valné hromady a zhodnotil činnost organizace v uplynulém roce. Dalším bodem schůze bylo schválení programu valné hromady a jmenování volební a návrhové komise ve složení Libor Kopecký, Tomáš Zumr a Pavel Endrych.

Následujícím bodem programu valné hromady bylo přednesení a schválení zprávy o hospodaření sdružení v loňském roce, s kterou přítomné seznámil pokladník Václav Kopecký a zpráva předsedy revizní komise Jana Kokeše.

Valná hromada schválila přijetí nového člena sdružení Jaroslava Jaroše a současně ho navrhla na funkci předsedy odboru drůbeže po Ivanovi Koprivovi starším. Dalším bodem jednání valné hromady bylo vystoupení Ing. Františka Kopeckého, který seznámil přítomné členy s úspěchy v chovu holubů a na ukázku přivezl ocenění, která v uplynulém roce získal. 

Zprávu o činnosti Okresního výboru Chrudim přítomné seznámil František Tomiška, který dále členy informoval o konaných a připravovaných výstavách chovatelů.

Na závěr valné hromady byly předneseny zprávy o činnosti jednotlivých odborů jejich předsedy:

·         předseda odboru holubů – František Kopecký

·         předseda odboru drůbeže – Jaroslav Jaroš

·         předseda odboru ovcí – František Hrstka

·         předsedkyně odboru králíků - Iveta Feherová

·         předseda odboru exotického ptactva – Libor Kopecký

 

 

Oslava Mezinárodního dne žen 8.března 2008

 

V sobotu 8. března 2008 uspořádali členové Sboru dobrovolných hasičů Lány oslavu svátku Mezinárodního dne žen pro své členky. Oslava se konala v klubovně SDH Lány. Pro ženy bylo připraveno pohoštění včetně květin a věcných dárků. Obnovená tradice oslav MDŽ se vydařila a byla velmi kladně hodnocena členkami SDH Lány.